به نام او كه نامش دوا و يادش شفاست

به هنگام تشنج کودک بهتر است، کودک را به پهلو خوابانده، دگمه‌هاي لباس او را باز کرده و از درآغوش گرفتن کودک خودداري کنيد.

دکتر « محمود محولاتي » متخصص کودکان و فوق تخصص مغز و اعصاب در گفت وگو با ایسنا با بيان اين مطلب افزود: والدين بايد به هنگام تشنج کودک ضمن حفظ خونسردي خود و رعايت موارد ياد شده از وارد کردن دست يا هر ماده خارجي ديگر به زور در دهان کودک به جهت ترس از خفگي و قفل شدن فک کودک خودداري کنند؛ چرا که تجربه نشان داده که امکان خفگي در هنگام تب و تشنج در کودکان وجود ندارد.

وي همچنين تاکيد کرد: در صورتي که تشنج کودک بيش از چند دقيقه به طول انجاميد بايد کودک را سريعا به مراکز درماني منتقل كرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم تیر 1387ساعت 23:54  توسط رضا عباسی  | 

تشنج ناشی از تب، نوعی از تشنج است که با تب های بالاتر از 39 درجه سانتیگراد در ارتباط است. تب نیز به علت وجود یک کانون عفونی در بخشی بجز از مغز است. تشنج ناشی از تب اغلب در کودکان شش ماهه تا پنج ساله اتفاق می افتد و علیرغم وحشتناک بودن، اغلب اوقات چندان جدی و خطرناک نیست.

این تشنج معمولاً با افزایش ناگهانی درجه حرارت بدن شروع می شود و اغلب در آغاز ، یک بیماری تب دار دیده می شود و معمولاً در ارتباط با عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی مثل سرماخوردگی است. کوکان نسبت به تشنج بسیار مستعد هستند زیرا سیستم مغزی و عصبی آنها هنوز بالغ و کامل نشده است. تشنج ناشی از تب به صورت تونیک – کلونیک و ژنرالیزه است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم تیر 1387ساعت 23:49  توسط رضا عباسی  | 

تشنج‌ در بزرگسالان

تشنج‌ (كه‌ حمله‌ تشنجي‌ يا حمله‌ غش‌ هم‌ نام‌ دارد) شامل‌ انقباضات‌ غيرارادي‌ تعداد زيادي‌ از عضلات‌ بدن‌ است‌. اين‌ وضعيت‌ ناشي‌ از وجود يك‌ اختلال‌ در فعاليت‌ الكتريكي‌ مغز است‌. تشنج‌ها معمولاً منجر به‌ از دست‌ رفتن‌ يا اختلال‌ هوشياري‌ مي‌شوند. شايع‌ترين‌ علت‌ تشنج‌، صرع‌ است‌. ساير علل‌ عبارتند از: برخي‌ از بيماري‌هاي‌ تخريب‌كننده‌ مغز، آسيب‌ سر، كمبود اكسيژن‌ يا گلوكز در مغز و مصرف‌ سموم‌ خاصي‌ مثل‌ الكل‌. تشنج‌هاي‌ صرعي‌، ناشي‌ از اختلالات‌ عمده‌ و عودكننده‌ فعاليت‌ مغز هستند. اين‌ تشنج‌ها مي‌توانند ناگهاني‌ و بدون‌ مقدمه‌ روي‌ دهند. درست‌ قبل‌ از (شروع‌) تشنج‌، بيمار ممكن‌ است‌ يك‌ دوره‌ هشداردهنده‌ (اورا) با يك‌ سري‌ علايم‌ را تجربه‌ كند كه‌ مثلاً به‌ صورت‌ يك‌ احساس‌ عجيب‌ و غريب‌ يا يك‌ بو يا مزه‌ خاص‌ است‌. صرف‌ نظر از علت‌ تشنج‌، مراقبت‌هاي‌ ارايه‌ شده‌ هميشه‌ بايد شامل‌ باز و پاك‌ نگه‌ داشتن‌ راه‌ تنفسي‌ و كنترل‌ علايم‌ حياتي‌ (سطح‌ پاسخ‌دهي‌، نبض‌ و تنفس‌) باشد. همچنين‌ شما بايد از وارد آمدن‌ آسيب‌هاي‌ بيشتر به‌ بيمار طي‌ يك‌ حمله‌ تشنج‌ پيشگيري‌ كنيد و شرايط‌ ارايه‌ مراقبت‌هاي‌ مناسب‌ پس‌ از بهبود را فراهم‌ كنيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم تیر 1387ساعت 23:44  توسط رضا عباسی  | 

آلت تناسلی قسمتی از بدن است که آقایان معمولاً حساسیت بیشتری برای محافظت از آن به خرج می دهند. به همین علت، این عضو از بدن نیاز به مراقبت های ویژه دارند. همه ما از اهمیت استفاده از کاندوم در برخی موقعیت های خاص آگاهیم، اما مراقبت صحیح از آن لزوماً به همین جا ختم نمی شود. در این مقاله نکاتی را برایتان عنوان می کنیم که به شما کمک میکنند به بهترین شکل از این عضو مهم نگهداری کنید.

مراقبت منظم

اصلاح

برای خیلی از مردها، اصلاح و نظافت آت تناسلی یک بخش ساده از برنامه مراقبتشان است درحالیکه برای خیلی های دیگر، اینکار چیزی جز اذیت و آزار موقت نیست. اصلاح آلت تناسلی و زدن موهای آن فوایدی دارد، اما در عین حال این اصلاح کردن ها و واکس زدن ها معایبی هم دارد که همان موقع خود را نشان نمی دهد:

فواید:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم تیر 1387ساعت 0:37  توسط رضا عباسی  | 

برای خانمها:
چگونه هر چه در سکس می خواهیم بدست آوریم
 
خیلی از ما از یک سکس عالی محروم هستیم، نه فقط بدین خاطر که نمیدانیم چگونه به شریک خود بگوییم که چه چیزی دکمه های لذت ما را فشار میدهد، بلکه بدین خاطر که همیشه مطمئن نیستیم این دکمه ها کدامند . شاید به همین دلیل است که یک مطالعه جدید نشان می دهد که 20 درصد از زنان جوان مشکل تحریک شدن دارند و 26 درصد توانائی رسیدن به ارگاسم را ندارند.
مؤلف کتاب ”راهنمای کامل برای سکس خارق العاده “ خانم Sari Locker میگوید: ”مطمئن باشید، همه ما دوست داریم آقایان خودشان بدانند چگونه ما را لمس کنند، بلیسند، و نوازش کنند .
در این صورت مجبور نخواهیم بود تحریک شدن خود را به آنها توضیح دهیم . اما نمیتوانید انتظار داشته باشید حتی با تجربه ترین مردها ذهن شما را بخوانند . شما ناچارید بر ناشی گری خود غلبه کنید، از سکس لای پتوی خود دست بردارید، و به او نشان دهید که چگونه شما را ارضا کند.“
به همین خاطر ما با متخصصین و مردان و زنان حقیقی مشورت کرده ایم تا راهنمای کامل سکس را به شما ارا ئه کنیم . با خواندن این راهنما به ترفند هائی پی می برید که کیفیت سکس شما را از حالت نه خوب و نه بد درآورده و ارتقاء می دهد، راههای سکسی که شما میتوانید او را به خواسته های خود راهنمائی کنید.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم تیر 1387ساعت 0:30  توسط رضا عباسی  | 

چرا بايد سر كنندهاي جنسي مردان را بدانيم :

مردان موجوداتي هستند ذاتا خشن، دليل اين خشن بودن را ميتوان در تاريخ جستجو كرد، وقتي كه مردان از قديم الايام ( نه حالا در عصر فمنیسم ! ) وظيفه داشتند تا كارهاي سخت را انجام بدهند، درنتیجه نياز به روحيه و جسمي خشن داشتند تا بقا بشريت حفظ شود، چون اگر اين نبود و مردان با زنان يكسان بودند، ديگر هيچ خانه اي ساخته نميشد، هيچ غذايي شكار نميشد و تا به الان نسل بشريت به احتمال زياد منقرض ميشد ! لذا ميبينيم كه اين ویژگی خشن بودن، ویژگی مثبتي است و براي حفظ بقا و تكامل بشريت بايد در كنار روحيه آرام زنان قرار گيرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر 1387ساعت 18:50  توسط رضا عباسی  | 

حفظ كردن تماس با چوچوله
هميشه از آغاز ماساژ چوچوله‌اي تماس خود را با چوچوله حفظ كنيد. اين خيلي مخرب است كه در هنگام توسعه يافتن رابطه، شما هر دو دستتان را در آن واحد از او دور كنيد به عقب ببريد. با تمرين شما مي‌توانيد از انرژي جنسي كه بين شما وجود دارد مطلع شويد. صداها عجيب اما واقعي هستند. يك نظر خوب كه وجود دارد اينست كه شما در ابتدا زانوهاي او را لمس كنيد، سپس دستانتان را به سمت قسمتهاي داخلي ران او بلغزانيد و در نهايت آنها را بر روي مهبل قرار دهيد بنابراين شما به تندي به فضاي شخصي او نفوذ نكرده‌ايد. گذاشتن دستهاي سرد بر روي مهبل ممكن است باعث شكه شدن او و در نتيجه بهم خوردن حالت شود. دستانتان را با قرار دادن درون يك كاسه آب گرم، گرم كنيد و در ابتدا ممكن است از يك روان كننده براي چرب كردن مهبل استفاده بكنيد.

تكنيكهاي اساسي
شما ممكن است ماساژ چوچوله را با يك، دو و يا سه انگشت انجام دهيد. اندازه و برجستگي چوچوله شريكتان مشخص مي‌كند كه از چند انگشت استفاده كنيد. اگر شما قادر به احساس كردن بدنه ميله‌اي چوچوله با انگشتانتان هستيد از انگشت شصت و سبابه استفاده كنيد. اگر چوچوله او خوب توسعه يافته است ممكن است شما بخواهيد از انگشت شصت، سبابه و انگشت مياني استفاده كنيد. اگر شما نمي‌توانيد بدنه ميله‌اي شكل و قسمت بلوطي شكل آنرا بدليل كوچكي يا پنهان ماندن آن حس كنيد، شما مي‌توانيد فقط از نوك انگشت سبابه و يا نوك انگشت شصت استفاده كنيد.


اگر توانستيد چوچوله‌اش را با دو يا سه انگشت بگيريد، شما ميتوانيد كارهاي زير را انجام دهيد:

خيلي با ملايمت و آرامي بدنه ميله‌اي شكل چوچوله را با انگشت سبابه و شصت بگيريد، بافت شل و نرمي كه اطراف چوچوله را پوشانده است به آرامي ليز مي‌خورد،در ابتدا به عقب و جلو، يك شمايي از شكل و سفتي چوچوله احساس كنيد. تعيين كننيد چه مقدار از بافتها كه اطراف قسمت ميله‌اي شكل قرار دارند در طول آن ليز مي‌خورند. در ابتدا، در صورت امكان شما قسمت بلوطي شكل را محكم نگيريد، ولي اگر چوچوله كوچك باشد اين كار اجتناب ناپذير خواهد بود. وقتي كه شما انگشتانتان را به جلو و عقب قسمت ميله‌اي شكل چوچوله مي‌لغزانيد، كلاهك هم بايد به جلو و عقب لغزانده شود و قسمت بلوطي شكل برانگيخته شود. به آرامي اين كار را بكنيد و به اشاره‌هاي شريكتان نگاه كنيد و ببينيد كه آيا از آنچه شنا مي‌كنيد لذت مي‌برد يا نه. در صورت امكان سعي كنيد تماس چشمتان را با چشمهاي شريكتان حفظ كنيد و يا تا حدي كه امكان دارد اين كار را بكنيد. اگر از حركات بدن او نمي‌توانيد چيزي متوجه بشويد، از او سؤال كنيد كه آيا از كاري كه شما مي‌كنيد احساس رضايت مي‌كند يا نه. از او بپرسيد كه شما اين كار را آرامتر انجام دهيد يا سريعتر و يا تماس را محكمتر كنيد يا آرام و سبكتر. بعد از اينكه پيشنهادات او را پياده كرديد مجدداَ از او سؤال كنيد. اگر او چيزي نمي‌دانست راههاي مختلف را امتحان كنيد اما تماس و ارتباط را قطع نكنيد.

اگر شما نمي‌توانيد چوچوله‌اش را بگيريد، شما نياز داريد كه نوك انگشت سبابه‌تان را در نوك بدنه چوچوله يا كلاهك آن قرار دهيد.آزمايش نشان داده است كه آنجا حساسترين قسمت است. شما نياز خواهيد داشت به اينكه بافت زير انگشتتان را در اطراف چوچوله كوچك بصورت دوراني حركت دهيد و يا آنرا به عقب و جلو ببريد تا چوچوله را بر بيانگيزيد. جاي اميدواري وجود دارد كه شما چوچوله را وقتي كه برانگيخته و سفت شده زير انگشتانتان احساس كنيد حتي اگر چوچوله خيلي كوچك باشد.

نوازش چوچوله را ادامه بدهيد، اگر او از انجام اين كار شما لذت مي‌برد اين كار را با ريتم ثابت ادامه دهيد. درحالي كه او بيشتر برانگيخته مي‌شود ممكن است شما بخواهيد كه فشار را به آرامي و با ملايمت افزايش دهيد، اين كار را بكنيد اما هميشه بخاطر داشته باشيد كه اين كار بايد با ملايمت و مهرباني باشد. سرعت نوازشخايتان مي‌تواند مختلف باشد، آرام در ابتدا و سپس تند تر وقتي كه او به ارگاسم نزديك مي‌شود. انگشتان شما همواره بايد پوستي را كه بدنه چوچوله را پوشانده است به آرامي بگيرد و دليل آن اينست كه در طول بدنه ميله‌اي شكل چوچوله به عقب و جلو بلغزد. اين كار را ادامه دهيد تا زن به ارگاسم دست يابد. بمحض رسيدن او به ارگاسم نياز به نوازش خيلي ظريف و آرام و سبك دارد شبيه نوازش چوچوله خيلي حساس و يا اينكه انگشتان خود را روي لبه‌هاي مهبل حركت دهيد. بعد از يكي دو دقيقه شما مي‌توانيد مجدداَ شروع كنيد و يا اينكه متوفق شويد. هرگز تماس را يكدفعه و ناگهاني متوقف نكنيد مگر اينكه او بگويد كه خيلي حساس شده و تحمل تماس را ندارد، در اين حالت مهبل و يا لبه‌هاي داخلي آنرا براي مدت چند دقيقه نوازش كنيد. تماس فيزيكي را حفظ كنيد تا ارگاسم او فروكش كند.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر 1387ساعت 18:45  توسط رضا عباسی  | 

1)در مردان: دو روش اصلي براي جلوگيري از بارداري كه در حال حاضر موجود است و مردان مي‌توانند از آن استفاده كنند، كاندوم (كاپوت) و وازكتومي است. فعلاً‌هيچ نوع روش هورموني براي جلوگيري از بارداري براي مردان وجود ندارد. انتخاب روش‌ جلوگيري از بارداري به عوامل مختلفي از جمله سبك زندگي جنسي و سن بستگي دارد. بهتر است كه تصميم در اين مورد، مشتركاً با همسرتان گرفته شود. مزيت كاندوم اين است كه كارايي آن 95 ‌درصد است و مي‌تواند از عفونت‌هاي آميزشي هم در مرد و هم در زن پيشگيري كند. بسياري از مردان وقتي مطمئن شوند كه در آينده نمي‌خواهند بچه‌دار شوند، روش وازكتومي را انتخاب مي‌كنند. وازكتومي روش ساده‌اي است، اما برگشت ناپذير بودن آن را بايد هميشه مدنظر قرار داد.

1-1)استفاده از كاندوم: كاندوم را بايد قبل از تماس جنسي پوشيد چون ممكن است اسپرم قبل از انزال هم آزاد شود. در ابتدا بايد هوا را از انتهاي آن خارج كنيد. سپس كاندوم را برروي آلت نعوظ يافته بكشيد. پس از پايان مقاربت، بايد موقع خارج كردن آلت، كاندوم را در جاي خود نگاه داريد تا مانع نشت مني از كناره‌هاي آن شويد. هيچ‌گاه از يك كاندوم براي چند دفعه استفاده نكنيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم تیر 1387ساعت 0:29  توسط رضا عباسی  | 

 

آنچه در اين فصل خواهيد خواند:

1-3)مشكلات آلت وعفونتهاي آميزشي در مردان

2-3)مقاربت دردناك در مردان

3-3)مشكلات باروري در مردان

4-3)مشكلات بيضه و كيسه بيضه مردان

5-3)مشكلات نعوظ(بزرگ شدن آلت مردان)

6-3)مشكلات انزال(بيرون آمدن آب مرد)

7-3)كاهش ميل جنسي در مردان

 

۱-۳) مشکلات آلت تناسلی در مردان:

درد آلت يا زخم شدن پوست آن ممكن است نشانه‌اي از بيماري‌هاي خود آلت يا بيماري‌هاي دستگاه ادراري باشد. اكثر اين حالات دردناك، نتيجه آسيب‌هاي خفيفي مثل كبودشدگي يا خراشيدگي (مثلاً موقع فعاليت‌هايي مثل ورزش)است. علت ديگر اين مشكلات عفونت‌ها هستند كه برخي از آنها از راه آميزش منتقل مي‌شوند. براي پيشگيري از اين مشكلات به ويژه در افراد ختنه نشده، بهداشت مناسب ناحيه تناسلی ضروري است:

طرز استفاده از نمودارها:پس از دادن جواب به سئوال مورد نظر(بله يا خير) ميبايست به قسمتهاي«پرسش» و «اقدام» توجه کنيد.اگر قسمت «پرسش» پر بود بدين معنی استکه بايد به پرسش ديگری جواب دهيد تا تشخيص صورت گيرد و اگر قسمت «اقدام» پر بود به جدول پايين مراجعه ميکنيد و اقدام مورد نظر را انجام ميدهيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم تیر 1387ساعت 0:26  توسط رضا عباسی  | 

آآنچه در اين فصل خواهيد خواند:

1-4) ترشحات غير طبيعي مهبل

2-4) تحريك و خارش ناحيه تناسلي زنان

3-4) مقاربت دردناك زنان

4-4) كاهش ميل جنسي در زنان

 

1-4) ترشحات غير طبيعي مهبل :در صورتي كه متوجه هرگونه تغييري در مقدار ترشحات مهبل (افزايش آن) و يا تغيير در رنگ، سفتي يا بوي آن شديد، از اين نمودار (شکل 1-4) استفاده كنيد. ترشحات ديواره مهبل و گردن رحم، مهبل را مرطوب و تميز نگه مي دارند. ترشحات توليد شده، معمولاً به صورت ماده اي رقيق و به رنگ سفيد مايل به زرد تخليه مي شوند كه مقدار و سفتي آن در طول دوره عادت ماهيانه متغير است. میزان ترشحات در زمان تحريك جنسي و نيز در دوران بارداري افزايش پيدا مي كند. اين موضوع، كاملاً طبيعي است و جاي نگراني ندارد. با وجود اين، افزايش ناگهاني مقدار ترشحات بدون هيچ گونه دليل واضح و همچنين وجود هرگونه ترشح مهبلي كه غيرطبيعي (همراه با درد شکم یا تب) به نظر برسد يا بوي ناخوشايندي داشته باشد، ممكن است نشانه اي از عفونت باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم تیر 1387ساعت 0:20  توسط رضا عباسی  | 

 موضوع: دستورالعمل هایی برای ارتقاء ارتباطات جنسی   

تطابق جنسی (Sexual Compatibility)

  
برای ارتباط جنسی خوب و لذت بخش در درجه اول نیاز به داشتن ارتباطی صمیمانه و عاطفی با همسرخود داریم . بوسیدن و بوئیدن جسمی که احساس نزدیکی با روح او ندارید چندان ارضا کننده نیست.
 
نزدیکی فرصت بسیار مناسب و مغتنمی است تا با زبان رمزگونۀ نوازشهای لطیف و پرعاطفه خود ، سپاسگزاری روح قدر دان خود را به شریک زندگی تان بیان کنید . در این هنگام است که با فارغ شدن از هم آغوشی احساس صمیمیت و امنیت خاطر بیشتری خواهید کرد.
 

در دستورات و سنت پیامبران الهی نیز تاکید زیادی بر انجام امر ازدواج صورت گرفته تا جایی که نصف دین فرد را در گرو انجام آن قرار داده است و با بیان پاداشهای دنیوی و اخروی زوجین را به سوی ایجاد کانونی پر از عشق و محبت در زندگی مشترک ترغیب می کند در روایتی از پیامبر آخرالزمان آمده است :

 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر 1387ساعت 10:5  توسط رضا عباسی  | 

سر مقاله :

امروز ميخوام به يكي از شايع ترين مشكلات جنسي مردان بپردازم ، مشكلي كه به عقيده كارشناسان بيش از يك سوم مردان با آن دست به گريبان اند !

بله ، شك نكنيد ، موضوع بحث انزال زود رس يا به اصطلاح عامه سستي كمر ميباشد ، اگر شما هم با اين مشكل دست و پنجه نرم ميكنيد ، تا انتهاي مقا له را بخوانيد تا از شر اين آفت جنسي خلاص شويد !

انزال زود رس به چه معناست ؟

از نظر علم روانشناسي : انزالي كه بر خلاف ميل شخص و بدون كنترل او انجام ميگرد را انزال زود رس گويند كه بر طبق آن فرد از زمان انزال و كيفيت رابطه ناراضي است و اين نارضايتي ميتواند يك طرفه يا دو طرفه باشد ، به طوريكه حتي اگر شريك جنسي فرد از زمان انزال ناراضي باشد ، انزال را زود رس گويند . ( مثلا اگر مرد در ۸ دقيقه ارضاء ميشود و زن در ۱۰ دقيقه ، انزال را زود رس گويند اما اگر مرد در ۲۰ دقيقه ارضاء شود و زن در ۱۰ دقيقه ، مورد را مربوط به انزال زود رس نميدانند )


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر 1387ساعت 9:44  توسط رضا عباسی  | 

اطلاعاتی که امروز برای شما شرح می دهیم، نشان می دهند بیمارانی که از انزال زود رس رنج می برند و از داپکستین هیدروکلراید (dapoxetine) به منظور درمان بیماری خود استفاده می کنند در روابط جنسیشان، پیشرفت های چشمگیری را شاهد خواهند بود. آنها معتقدند که توانایی کنترل زمان انزال را بدست می آورند، و مدت زمان آمیزش و همچنین انزال غیر واژینال (IELT) آنها نیز افزایش پیدا می کند. وزارت تغذیه و داروی امریکا اخیراً استعمال داروی داپکستین را تبلیغ می کند. این مطلب برای نخستین بار در صدمین کنگره سالیانه مبارزه با بیماری های تناسلی به بحث و بررسی گذاشته شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر 1387ساعت 9:38  توسط رضا عباسی  | 

امام صادق (ع): اگر مردم مي دانستند گياه سنا چه خواصي دارد ، ارزش هر مثقال آن را به اندازه دو مثقال طلا مي رساندند . هان! بدانيد كه اين گياه ، مايه ايمني يافتن از بهك ، پيسي ، جذام ، ديوانگي ، فلج و لقوه است . بايد آن را با كشمش سرخ و بدون هسته ، همراه با مقداري برابر از هليله كابلي ، زرد و سياه ، و بصورت ناشتا ، به اندازه سه درهم ، مصرف كرد و هنگامي كه به بستر خواب مي روي نيز، همين اندازه مصرف كن ، كه اين ، مهتر همه داروهاست .
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر 1387ساعت 0:56  توسط رضا عباسی  | 

 پيامبر خدا (ص): نرگس را ببوييد ، هر چند روزي يك بار ، هر چند هفته اي يك بار، هر چند ماهي يك بار، هر چند سالي يك بار و هر چند درهمه عمر، يك بار؛ چرا كه درقلب ، هسته اي از ديوانگي ، جذام و پيسي وجود دارد و بوييدن نرگس آن را دور مي كند .
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر 1387ساعت 0:54  توسط رضا عباسی  | 

پيامبر خدا (ص): حجامت در سر، درماني براي ديوانگي ، جذام ، شب كوري ، پيسي و سر درد است.

 پيامبر خدا (ص): بر شما باد حجامت در استخوان پس سر، چرا كه درمان 72 بيماري است و درمان پنج بيماري ، از جمله : ديوانگي ، جذام ، پيسي و دندان درد است .

 پيامبر خدا (ص): هر كس در روز سه شنبه هفدهم يا نوزدهم يا بيست و يكم ماه حجامت كند ، اين حجامت براي وي شفاي همه دردهاي سال خواهد بود و افزون برآن ، شفاي سردرد ، دندان درد ، ديوانگي ، جذام و پيسي نيز خواهد بود .

 امام رضا (ع): حجامتي … كه ميان شانه ها صورت مي گيرد ، دربهبود ضربان قلب ناشي از شكم پري و حرارت ، سودمند است . آن [ حجامتي ] كه درساق پا صورت پذيرد ، ممكن است از كليه ، مثانه و زهدان بكاهد و خون قاعدگي را به جريان اندازد . تنها مشكلي كه دارد، اين است كه تن را ضعيف مي كند و ممكن است ازآن ، شب كوري شديدي بر شخص عارض گردد . با اين همه براي كساني كه جوش و كورك دارند ، سودمند است .

 مكارم الاخلاق : از امام صادق (ع) روايت شده كه مردي در حضور ايشان از خارش (كهير) ، اظهار ناراحتي كرد . امام (ع) فرمود : « سه بار در هر دو پا ، درفاصله ميان پي پا و استخوان قوزك ، حجامت كن » . آن مرد اين كار را انجام داد و خارش بدن وي از ميان رفت .

مردي ديگر نيز اظهار ناراحتي كرد .

امام (ع) فرمود : « درپي پا ( يكي از پاها يا هردو پا ) سه بار حجامت كن كه به خواست خداوند ، بهبود يابي » .

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر 1387ساعت 0:52  توسط رضا عباسی  | 

پيامبر خدا (ص): « در هر يك از آدمي زادگان ، دو رگ هست : رگي درسر، كه جذام را تحريك مي كند ، و رگي در بدن ، كه پيسي را مي انگبزد . چون آن رگي كه در سر است ، به حركت آيد ،‌خداوند زكام را بر آن مسلط مي سازد تا هر بيماري اي كه درآن است ، بيرون رود ؛ و چون آن رگي كه در تن است ، به جنب و جوش آيد ، خداوند ، كورك ها را بر بدن مسلط مي سازد تا هر چه بيماري درآن است ، بيرون رود . از اين رو ، اگر كسي از شما در بدن خود ، احساس زكام كرد يا كوركي ديد ، خداوند را شكر و عافيت گويد » .

همچنين فرمود : « زكام ، فضولاتي درسر است » .

. پيامبرخدا (ص): چهار چيز را ناخوشايند مداريد ؛ زيرا كه براي چهارچيز ، سودمندند : زكام را ناخوشايند مداريد ؛ زيرا مايه ايمني از جذام ست . كورك ها را ناخوشايند مداريد ؛ زيرا مايه ايمني از پيسي اند . چشم درد را ناخوشايند مداريد ؛ زيرا مايه ايمني از كوري است . و سرفه راناخوشايند مداريد ؛ زيرا مايه ايمني ازفلج شدن است .

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر 1387ساعت 0:50  توسط رضا عباسی  | 

 امام صادق (ع): هر كس پس از نماز صبح و پيش از آن كه با كسي سخن بگويد ، هفت بار بگويد : « بسم الله الرحمن الرحيم لا حول ولا قوه الا بالله العلي العظيم » خداوند ، هفتاد گونه بلا را از او دفع كند ؛ و هر كس اين [ ذكر ] را پس از نماز مغرب و پيش از آن كه با كسي سخن بگويد ، بر زبان آورد ، خداوند ، هفتاد گونه بلا را كه كمترين آنها جذام و پيسي است ، از او دور كند .
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر 1387ساعت 0:48  توسط رضا عباسی  | 

اندازه طبیعی آلت مردانه چقدر است؟


* اضطراب در خصوص اندازه آلت
رشد آلت و اندازه آن نوعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی و جوانی است.مجموعه ایمیل ها و سوالاتی که در اینترنت در این زمینه مطرح اند و همچنین میزان روز افزون آگهی های تجاری در این زمینه-بویژه در سطح وب-موید این مساله است.

مقایسه در رختکن های ورزشی در مورد این که آلت با اندازه طبیعی چگونه است یا چگونه باید باشد ،یک تست اطمینان است.
باوجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دایمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت است.
این در حالی است که رضایتمندی جنسی به چندین عامل وابسته است که اندازه آلت تنها یکی از آن هاست.
باید توجه داشت، بزرگی آلت معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 16:57  توسط رضا عباسی  | 

کلیات

موجودات زنده همگی قابلیت تولید مثل دارند و همین موضوع عامل بقای نسل آنهاست. دستگاه تناسلی به همین منظور در بدن موجودات زنده تعبیه شده است. دستگاه تناسلی تنها دستگاهی از بدن است که برای زندگی خود فرد حیاتی نیست امّا برای بقای نسل لازم است. در فرآیند تولید مثل انسان دو سلول جنسی یا گامت نقش دارند: گامت مردانه که اسپرم نامیده می‌شود و گامت زنانه که تخمک نام دارد.

اسپرم توسط دستگاه تناسلی مردانه و تخمک توسط دستگاه تناسلی زنانه تولید می‌شوند. اسپرم در حین فعالیت جنسی در اثر انزال از طریق آلت مردانه وارد دستگاه تناسلی زنانه می‌شود. اسپرم در داخل واژن شنا کرده و وارد رحم می‌شود و خود را به لوله‌های فالوپ یا لوله‌های رحمی می‌رساند. تخمک نیز از تخمدان زن آزاد می‌شود و وارد لوله های  رحمی (فالوپ) می شود. اسپرم و تخمک در این محل با یکدیگر برخورد می کنند. اسپرم وارد تخمک می شود و آنرا بارور می کند و لقاح حاصل می شود که نتیجة آن تشکیل سلول تخم است که می‌تواند به یک نوزاد تبدیل شود. بنابراین همکاری مرد و زن برای تشکیل تخم و در نتیجه حامله شدن زن لازم است. زن با وجود اینکه سلول تخم را تا بزرگ شدن و تبدیل شدن به یک نوزاد کامل در درون رحم نگه می‌دارد ولی همانطور که گفته شد برای باردار شدن نیازمند اسپرم مردانه است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 16:49  توسط رضا عباسی  | 

از هر20 زن آمریكایی، 1 نفر مبتلا به بیماری كیست تخمدان می شود كه اغلب باعث ایجاد چاقی، عضلات و استخوان های درشت، رویش مو بر روی صورت و بدن، خصوصیات مردانه، آكنه و عادت ماهیانه نامنظم می شود.

كیست تخمدان باعث ناباروری، افزایش ابتلا به دیابت، سكته ها، حملات قلبی و سرطان رحم می شود. یك تحقیق در ایتالیا نشان داد مصرف داروی گلوكوفاژ( متفورمین) و رژیم غذایی كه دارای كربوهیدرات های كامل ( مانند غلات كامل و سبوس دار) باشد، این بیماری را درمان می كند.

بیش از 200 سال است كه ما با این بیماری آشنا هستیم ، ولی فقط در چند سال اخیر، علت و درمان آن را دریافته ایم. مطالعات ثابت كرده است داروها و رژیمی كه برای درمان دیابت استفاده می شوند و همچنین داروهایی كه از عمل هورمون های مردانه در زنان جلوگیری می كنند، باعث جلوگیری از عوارض این بیماری می شوند . عوارض این بیماری شامل دیابت، حملات قلبی، چاقی، خصوصیات مردانه مانند رویش مو بر روی بدن، جوش زدن، عضلات و استخوان های درشت می باشند و پروژسترون(هورمون زنانه) باعث پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم می شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 16:38  توسط رضا عباسی  | 

همه مردان و زنان به دلايل گوناگون و تنها به يک دليل عمده – پاکيزه بودن – به دنبال راه‌هايي هستند تا از شر موهاي زايد خود خلاص شوند. تيغ، موم، نخ، کرم‌هاي موبر، دستگاه‌هاي اپيلاتور و در نهايت، ليزر به شما کمک مي‌کند تا بر اين موها که رشدشان تمامي ندارد، فايق آييد اما روش انجام آنها و اينکه کدام يک بهترين است از جمله مواردي است که در اين مقاله به آن اشاره مي کنيم.
 به گزارش سلامتيران،پيش از هر چيز لازم است به اين نکته اشاره کنيم که عوام مردم و بسياري از آرايشگران از اصطلاح اپيلاسيون براي برداشتن موهاي زائد بدن (چه به صورت دائمي و چه به‌صورت موقتي) استفاده مي‌کنند، در صورتي که اپيلاسيون به معني برطرف کردن هميشگي رشد موهاي زايد بدن تنها به‌وسيله دستگاه الکتروليز يا ليزر است و به برطرف‌کردن موقت موهاي زايد بدن به‌وسيله مواد شيميايي و يا وسايل متفرقه، دپيلاسيون گفته مي‌شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 10:29  توسط رضا عباسی  | 

محققان انگليسي هشدار دادند که مواد شيميايي در رنگ‌هاي نقاشي ممکن است موجب صدمه زدن به اسپرم ها شود

به گزارش خبرنگار سلامتيران، تحقيقات دانشمندان دانشگاه منچستر و شيفيلد روي بيش از دو هزار مرد در مرکزا ناباروري دريافتند که مرداني که مکررا با مواد شيميايي موجود در رنگ‌هاي نقاشي سرو کار دارند ممکن است بيش از سايرين در معرض ناباروري باشند

 

مردان نقاشي و دکوراتورها که با موادي نظير حلال‌هاي گليکول کار مي‌کنند دو و نيم برابر ساير مردان ممکن است اسپرم کمتر ي توليد کنند

 

اين در حالي است که مطالعات مرکز بهداشت شغلي و محيط نشان مي‌دهد هيچ ارتباطي با ساير مواد شيميايي و اثرات آن روي باروري ديده نمي‌شود.

 

حرکات اسپرم‌ها عامل مهم در باروري مردان محسوب مي‌شود و به نظر مي‌رسد مواد شيميايي که در نقاشي بکار مي‌رود روي حرکات اسپرم‌ها تاثير بگذارد.

 

طبق اين تحقيقات شيوه زندگي در معرض بودن با مواد شيميايي که در رنگ‌ها بکار مي‌رود و شغل مردان تا 250 درصد خطر مشکلات حرکتي اسپرم‌ ها را افزايش داده و احتمال ناباروري را در آنها افزايش مي‌دهد


+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 10:21  توسط رضا عباسی  | 

دانشمندان طي تحقيقاتي به اين نتيجه رسيده اند نوعي ترکيب خاص که در مايع مني انسان وجود دارد که موجب سرايت ويروس اچ‌اي‌وي به سلول هاي انسان مي شود.

به گزارش «سلامتيران»،اين محققان معتقدند نوعي اسيد فسفات که آنزيمي است که توسط غده پروستات ترشح مي شود نوعي از فيبرهاي بسيار کوچک به نام آميلوئيد مي سازند که قادر هستند با نفوذ به سيستم ايمني بدن ويروس اچ‌اي‌وي را وارد سلول هاي بدن کنند.

 

دانشمندان کلينيک دانشگاهي اولم در آمريکا مشغول بررسي ترکيبات مايع مني انسان بودند تا عوامل بازدارنده انتقال ويروس اچ‌اي‌وي را بيابن که به ترکيبي در مايع مني انسان برخوردند که سرايت اين ويروس را افزايش مي‌دهد.

 

دانشمندان اعلام کردند که اسيد فسفات توليد شده توسط غده پروستات به طور قابل ملاحظه اي نفوذ ويروس‌هاي اچ آي وي را به سلول‌هاي اناسن افزايش مي‌دهند.

 

آنها اعلام کردند به دنبال يافتن ترکيباتي هستند تا بتوان با استفاده از آن سرعت سرايت اين ويروس را کاهش داد.

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 10:20  توسط رضا عباسی  | 

محققان با توجه به اينکه سطح بالاي قند خون با ايجاد تصلب شرائين باعث بروز مشکلات قلبي و نعوظ مي شود، مي گويند خطر ابتلا به بيماري قلبي در مردان ديابتي که مشکل نعوظ دارند، جدي است.

  به گزارش سلامتيران به نقل از بي بي سي، به گزارش محققان دانشگاه چيني هنگ کنگ، مردان مبتلا به ديابت که دچار اين مشکل هستند، دو برابر بيشتر از ساير بيماران ديابتي در معرض ابتلا به بيماري قلبي هستند.
به گفته آنها علت اين مشکل مي تواند آسيب ديدگي ديواره عروق به خاطر افزايش ميزان قند خون باشد.
پزشکان مي گويند مرداني که دچار مشکل نعوظ هستند حتما بايد به پزشک مراجعه کنند.
به گزارش مجله کالج آمريکايي قلب، محققان دانشگاه چيني هنگ کنگ در تحقيقات خود در پي بررسي اهميت توجه به مشکلات نعوظ به عنوان تشخيص زودهنگام بيماري هاي قلبي بودند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 10:19  توسط رضا عباسی  | 

قوانين عشق جاودانه

به گزارش سلامتيران به نقل از ريدرز دايجست، براي داشتن روابط خانوادگي توام با عشق و علاقه قوانيني وجود دارد که به برخي از آن‌ها اشاره مي‌کنيم:
براي احساس خود زمان کافي در نظر بگيريد!
يک ازدواج موفق زماني آغاز مي‌شود که دو نفر وقت خود را در وهله اول به يکديگر اختصاص دهند. براي به وجود آوردن يک ازدواج دائمي بايد بر حس خودخواهي غلبه کنيم. بايد از «من» گذشته و به «ما» برسيم، ياد بگيريم که زمان کافي در اختيار عشق و علاقه قرار دهيم.
در بحران‌ها مانند يک تن واحد عمل کنيد!
وقتي در زندگي به مشکلي برمي‌خوريد، سعي کنيد در کنار هم مانده و از هم جدا نشويد. وقتي تبديل به يک تن واحد شويد به راحتي بر مشکلات فائق خواهيد آمد.
عاشقانه نگاه کنيد!
نحوه نگريستن ما به زوج خود اغلب به چگونه بودن ما بستگي دارد نه چگونگي طرف مقابل. زنان و مردان تماشاچي زندگي يکديگر نيستند بلکه شريک مشاهده‌کننده زندگي يکديگرند. همسران نبايد به جاي اينکه به دنبال عشق باشند، به جست‌وجوي عيب‌هاي يکديگر بپردازند. شيفتگي زماني جاودانه مي‌ماند که شما به همسرتان همچون يک فرد باشکوه، خالص، خرسند، تنومند و باهوش نگاه کنيد.
روش ديگري را امتحان کنيد!
بسياري از زوج‌ها، زندگي زناشويي خود را صرف تغيير دادن عقيده همسرشان مي‌کنند. همسراني که عشق جاودانه را تجربه کرده‌اند، مي‌دانند که بايد نظرات مختلف را پذيرفت، دست از متهم کردن همديگر برداشت و با واقعيت‌ها روبه‌رو شد تا با کمک هم بتوان مشکلات را از بين برد. بايد قبول کرد همسر ما مي‌تواند چيزهايي را ببيند که ما متوجه آن‌ها نشده‌ايم و برعکس و به اين ترتيب هرگونه سوءتفاهم از بين مي‌رود.
مراقب قانون شماره 2 باشيد!
انرژي مثبت از عشق قوت مي‌گيرد. انرژي منفي از برخورد و تضاد پديد مي‌آيد. ازدواج اساسا براي ايثار کردن يا وقف کردن طراحي شده است نه براي گرفتن. منظور از ازدواج، اتحاد هميشگي دو نفر انسان غير خودخواه است. اگر شما براي خود تلاش کنيد فقط شما موفق مي‌شويد اما وقتي براي زندگي مشترکتان تلاش مي‌کنيد، هر دو پيروز مي‌شويد.

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 10:17  توسط رضا عباسی  | 

اثر آب بر روي جوش هاي چرکي
در دوره اوليه وقتي که جوش ها هنوز کوچک هستند با يخ از گسترش آنها جلوگيري کرده ، بدين ترتيب که با قرار دادن کيسه يخ روي دمل، از رشد آنها جلوگيري نموده و بعد آنها را کمپرس داغ مي کنيد. مسئله مهم به وجود آمدن سيستم سريع گردش خون در محل جوش مي باشد چرا که اين گردش سريع خون باعث تعويض شدن چرک و مواد سمي محل جوش با مواد سالمي که در خون است ، شده و در نتيجه جوش ها زودتر و بهتر از بين مي روند
چگونگي استفاده از گياهان دارويي برای تهيه ماسک
گياهان دارويي معمولا به تنهايي و يا همراه دو يا چند گياه دارويي ديگر، دردرمان بيماري ها مورد استفاده قرار مي گيرد. در هر حال رعايت نکاتي چند در استفاده از گياهان دارويي ضروري است تا تاثير گذاري آنها نمايان شود. بهتر است کليه گياهان دارويي قبل از استفاده خرد شوند تا حلال مورد نظر که معمولا آب مي باشد، بتواند در سلولهاي گياهي نفوذ کرده و مواد موثر و درماني گياه را در خود حل کرده و قابل استفاده براي درمان نمايد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر 1387ساعت 10:9  توسط رضا عباسی  | 

پوسته ريزي پوست سر

پوسته ريزي پوست سر اگر چه منظره زيبايي ندارد اختلالي شايع و بي خطر است. ممكن است كودك شما مختصري پوسته خشك شبيه شوره سر داشته باشد و يا ممكن است در مواردي اين پوسته ريزي شديد بوده و پوسته ها كاملا ضخيم، چرب و زرد رنگ باشند و يا حالت كبره داشته باشند. اين اختلال ممكن است بين دو هفتگي تا سه ماهگي ديده شود و معمولا بعد از چندين ماه خود بخود بر طرف مي گردد و به نظر مي رسد كه بعداز 6 تا 7 ماهگي ديده نمي شود. علت ايجاد اين پوسته ها آنست كه غدد سباسه موجود در پوست سر بيش از حد چربي ترشح مي كنند و اين چربي ها تبديل به پوسته هايي خشك مي شوند و مي ريزند. بسياري از كارشناسان معتقدند كه ترشح بيش از حد هورمون ها در مادر و رسيدن آن به جنين هنگام تولد موجب فعال شدن بيش از حد غدد سباسه مي شود. وقتي پس از چند ماه سطح هورمون ها در بدن كودك پايين مي آيد، اين اختلال نيز از بين مي رود.

براي برداشتن پوسته ها بهترين راه آنست كه دوبار در هفته روغن هاي مخصوص كودك يا روغن هاي گياهي مانند روغن زيتون را روي سر كودك بماليد و 15 دقيقه صبر كنيد سپس موهاي او را شانه كنيد تا پوسته ها بريزند. سپس سر او را با يك شامپو ملايم مخصوص بچه بشوييد. بعضي از پزشكان توصيه مي كنند كه شامپو را به مدت 20 دقيقه روي سر كودك نگهداريد (و يا تا وقتي كه بچه مي تواند تحمل كند) و سپس سر او را با يك پارچه يا حوله نرم ماساژ دهيد. اين اختلال رفته رفته بطور خودبخود از بين مي رود ولي اگر اين حالت تا چندين ماه ادامه يافت و يا شدت پيدا كرد و به ساير قسمت هاي بدن انتشار يافت، با يك متخصص اطفال مشورت كنيد. ممكن است پزشك يك شامپوي دارويي تجويز كند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هفتم تیر 1387ساعت 10:42  توسط رضا عباسی  | 

تهيه اين وسائل كمك مي كند تا شش هفته اول تولد نوزاد آسانتر، راحت تر و در عين حال با تفريح بيشتري بگذرد. بنابراين مي توان گفت از لوازم ضروري نوزاد محسوب نمي شود (به ليست لوازم ضروري نوزاد مراجعه كنيد) بلكه لوازم اضافي هستند كه به سهولتِ كار كمك مي كنند.

وسائل مخصوص تعويض پوشك

ميز مخصوص تعويض پوشك: وجود يك ميز يا تشكچه مخصوص براي تعويض پوشك بسيار خوب است. ولي ميز مخصوص اينكار كه داراي لوازم جانبي از قبيل ريل هاي ايمني و فضاي مخصوص قرار دادن پوشك و لباس نوزاد است عالي خواهد بود.

سطل در دار مخصوص دور انداختن پوشك: اين قبيل سطلها روشي مناسب براي نگهداري پوشك هاي كثيف است تا زماني كه شما زباله را به بيرون از خانه ببريد. برخلاف سطل هاي استانداردِ نگهداري پوشك هاي مصرف شده، اين سيستم اجازه پخش شدن بوي پوشك را نمي دهد.

وسائل آرامش دهنده


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هفتم تیر 1387ساعت 10:39  توسط رضا عباسی  | 

در چند هفته اول كه نوزاد را به خانه مي آوريد چه چيزي لازم داريد؟ ما آنچه را كه كارشناسان تعيين كرده اند، مطالعه كرديم و آن را با والدين در ميان گذاشتيم و به اين نتيجه رسيديم كه در مورد وسائل ضروري، مردم نظرات مختلفي دارند. با در نظر گرفتن آنكه هزاران سال است كه انسانها بدون بطري پلاستيكي يا شلوار لاستيكي كودك خود را بزرگ كرده اند به اين نتيجه مي رسيم كه "ضروريات" مفهومي گُنگ دارد.

با اين حال كودك شما چيزهاي خاصي لازم دارد: جائي براي خوابيدن، صندلي مخصوص اتومبيل، پوشاك و اقلام كليدي براي غذا خوردن، ساك مخصوص نوزاد و وسائل ايمني. بيائيد با دقت بيشتري لوازم ضروري نوزاد را مرور كنيم:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هفتم تیر 1387ساعت 10:35  توسط رضا عباسی  | 

الگوهاي معمول خواب نوزاد كدامند؟

در چند هفته اول نوزادان در حدود 17 تا 18 ساعت در روز مي خوابند؛ اين عادت در حدود ماه سوم به 15 ساعت در روز مي رسد. ولي حداقل در دو ماه اول تقريباً هيچگاه در يك نوبت بيش از سه تا چهار ساعت، خواه در طول روز يا شب، نمي خوابند. اين بـدان معناسـت كه شما نيز بيـش از اين نمي توانيد بي وقفه بخوابيد. در طول شب، شما بايد بيدار شده به نوزاد شير بدهيد و پوشك او را عوض كنيد و در طول روز با او بازي هم خواهيد كرد. در حالي كه بسياري از نوزادان در حدود 8 هفتگي تمام شب را ميخوابند بعضي ديگر تا 5 يا 6 ماهگي به اين مرحله نمي رسند. از همان ابتدا، شما با آموزش دادن به نوزادتان مي توانيد عادات خوب خواب را در نوزادتان به وجود آوريد.

چگونه مي توانيد خواب نوزاد خود را تنظيم كنيد؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر 1387ساعت 18:51  توسط رضا عباسی  | 

چرا نوزاد بر مي گرداند؟

نوزاد شما احتمالاً دارد خوردن را تمرين مي كند تا ياد بگيرد.

نوزاد هنگام شير خوردن مقداري هوا نيز مي بلعد. زمانيكه هواي بلعيده شده به طرف بالا حركت مي كند با خود مقداري از محتويات معده (شير) را نيز با بالا مي آورد. همچنين از آنجا كه نوزاد دائماً در حال شير خوردن است حجم مايعي كه وارد معده اش مي شود نسبت به حجم معده بسيار زياد است و اين مسئله برگرداندن را تشديد مي كند. از سوي ديگر، عضلات معده نوزادان هنوز كاملاً تكامل نيافته اند و از اين روي عضلات قسمت اتصال معده به مري كه وظيفه شان جلوگيري از برگشت محتويات معده به مري است بخوبي كار خود را انجام نمي دهند. بنابراين برگرداندن نوزاد چندان هم موضوع عجيبي نيست.

آيا مي شود براي برگردان نوزاد كاري كرد؟

بله. توصيه هاي زير مي توانند كمك كننده باشند:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر 1387ساعت 18:48  توسط رضا عباسی  | 

وظيفه بند ناف چيست؟

جنين در داخل رحم مواد غذايي و اكسيژن لازم را طريق جفت كه به ديواره داخلي رحم مادر متصل است دريافت مي كند. جفت از طريق بند ناف به شكم جنين متصل مي شود. پس از تولد، بند ناف با گيره اي بسته شده و از نزديك بدن نوزاد قطع مي شود و به اين ترتيب تكه اي از آن متصل به ناف كودك باقي مي ماند كه به مرور مي افتد.

افتادن بند ناف چقدر طول مي كشد؟

بند ناف معمولاً ظرف 10 تا 21 روز خشك شده و مي افتد و جاي آن بصورت زخمي باقي مي ماند كه ظرف چند روز خوب مي شود.

آيا بند نافي كه هنوز نيفتاده است نياز به مراقبت خاصي دارد؟

مهمترين مسئله در نگهداري بند ناف قبل از افتادن آن، جلوگيري از عفونت است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر 1387ساعت 18:45  توسط رضا عباسی  | 

آيا بايد به نوزاد پستانك بدهم؟

اين كاملا به شما و نوزاد شما بستگي دارد. نوزادان عاشق مكيدن هستند. از نوزادان درحال مكيدن شست در داخل رحم عكس گرفته اند. ولي اكثر نوزادان با خوردن شير و با حركت گهواره كاملا راضي مي شوند و هرگز به پستانك نياز نخواهند داشت.

نوزادي كه به نظر مي رسد تمايل داشته باشد بلافاصله پس از خوردن شير مجدداً پستان بگيرد (البته در صورتي كه حداقل به مدت 10 دقيقه صداي بلعيدن شير شنيده شود و مطمئن باشيد كه سير است) يا يك شيشه ديگر را مصرف كند ممكن است احتياج به مكيدن چيز ديگري داشته باشد. چنين نوزادي با پستانك راضي خواهد شد. دادن پستانك به نوزاد (در صورتيكه شما آگاهانه تشخيص مي دهيد كه به نفع اوست نه به نفع خودتان!) اشكالي ندارد ولي نبايد جايگزين شير دادن و نوازش كردن نوزاد شود. بعضي از والدين از تصور اينكه يك كودك 3 ساله با پستانك دور خانه راه برود خوششان نمي آيد. ولي در صورتيكه شما آگاهانه تصميم گيري كنيد و فقط وقتي كه نوزادتان واقعاً به پستانك احتياج دارد، در اختيارش قرار دهيد، بعيد است كه وابستگي شديد به آن پيدا كند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر 1387ساعت 18:43  توسط رضا عباسی  | 

نوزادان گريه مي كنند و هيچ راهي براي خلاصي از گريه آنها وجود ندارد. از آنجا كه نوزاد نمي تواند حرف بزند، گريه او ممكن است براي والدينش نگران كننده باشد و از خود بپرسند "از كجا بفهميم مشكلش چيست؟" فهميدن علت گريه نوزاد ممكن است در آغاز دشوار باشد ولي بايد توجه داشت كه قسمت بزرگي از بچه بزرگ كردن آزمون و خطاست و والدين خيلي زود ياد خواهند گرفت كه چگونه نياز هاي كودك خود را پيش بيني كنند. دلايل زير شايع ترين دلايل گريه نوزاد هستند و نوزاد با گريه خود در واقع مي خواهد مشكلش را به شما بفهماند:

چرا كودكتان گريه مي كند

من گرسنه ام
وقتي ياد بگيريد كه نشانه هاي گرسنه بودن كودك خود (مثل نق نق كردن، سر و صدا راه انداختن و دنبال پستان مادر گشتن هنگامي كه او را در آغوش مي گيريد) را بشناسيد مشكلاتتان در سير كردن او قبل از اينكه گريه كند كمتر مي شود. وقتي كودكتان گريه مي كند اول مطمئن شويد كه گرسنه نيست. شير دادن ممكن است سبب قطع گريه كودك نشود ولي اگر مي خواهد همچنان شير بخورد بگذاريد به خوردن ادامه دهد . بعضي اوقات شيرخواران حتي بعد از اينكه شروع به شير خوردن مي كنند به گريه كردن ادامه مي دهند اما شما به شير دادن ادامه دهيد چون هنگاميكه معده اش پر شود از گريه كردن دست بر مي دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر 1387ساعت 18:40  توسط رضا عباسی  | 

  کلیات

در طی چند روز اول بعد از تولد بیش از نیمی از نوزادان سر موقع و بیش از چها ر پنجم نوزادان نارس که از سایر جهات سالم هستند، مبتلا به یرقان می شود که بصورت تغییر رنگ پوست و صلبیه چشم، رنگ زرد می باشد. اگر چه بعضی نوزادان در زمان تولد زردی دارند اما بیشتر آنها در طی دو تا سه روز اول بعد از تولد مبتلا به زردی خواهند شد.زردی نوزادی به خودی خود یک بیماری نیست. در اکثر موارد وقوع این حالت به دلیل عدم بلوغ کامل کبد جهت متابولیزه کردن مولکولی که بیلی روبین نام دارد می باشد. این مولکول زمانیکه گلبولها قرمز خون از بین می روند ایجاد می شود.زردی معمولاً ناراحتی خاصی برای نوزاد ایجاد نمی کند و معمولاً خودبخود بعد از یک تا دو هفته خوب می شود. ولی با اینحال زمانیکه نوزادی دچار زردی شد. باید توسط پزشک ویزیت شود زیرا زردی شدید می تواند منجر به بروز عوارض وخیمی شود. درمانها سبب می شوند که سطح بیلی روبین خون نوزادی از یک حد به بالاتر نرود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر 1387ساعت 18:21  توسط رضا عباسی  | 

اکستاسی چیست ؟(ecstasy)

تركيب MDMA یا 3 و 4 متيلن دی اكسی مت امفتامين كه به نامهای اكستاسی، اكستازی، XTC ، E (ای) ،X (اکس) هم معروف است. در ايران به نام قرص شادی هم شناخته می‌شود. اين ماده در 1914 در آلمان به عنوان كم كننده اشتها مورد استفاده قرار گرفت كه به علت اثرات آن از رده مصرف خارج شد. در دهه 70 ميلادی اين دارو كاربرد مجدد يافت و در روان درمانی برای كمك به بيان احساسات بيماران استفاده شد كه در 1984 با اثبات اثرات آن روی مغز حیوانات آزمايشگاهی، از رده خارج شد.

اشکال رایج: بصورت قرصهای خوراكی و جويدنی، كپسول و مواد تدخينی و تزريقی موجود است به علت قابليت ساخت آن كه براحتی انجام می‌شود در لابراتورهای داخلی هم ساخته می‌شود كه خطر وجود مواد اضافی در آن و عوارض آن است. هر قرص خوراكی حاوی 80 تا 160 میلیگرم MDMA است. پس از بلعيدن اثرات قرص پس از 20 تا 90 دقيقه بعد ظاهر شده و حدود 2 تا 3 ساعت اثرات آن در يك حد حفظ شده و بعد افت می کند و از 3 تا 24 ساعت اثرات آن باقیست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم تیر 1387ساعت 3:0  توسط رضا عباسی  | 

آرتروز يك بيماري مفصلي است كه در آن غضروف مفصلي آسيب ديده و تخريب مي شود و استخوان نزديك مفصل تغييراتي پيدا كرده و برجستگي هاي كوچك استخواني بنام استئوفيت در اطراف مفصل بوجود مي آيد. به همين دليل بعضي از مردم به اين بيماري ساييدگي مفصل هم مي گويند. نام ديگر آرتروز استئوآرتريت است. آرتروز شايعترين بيماري مفصلي است. اين بيماري هم مردان و هم زنان را مبتلا مي سازد. آرتريت در دهه دوم و سوم زندگي شروع مي شود و در سن 70 سالگي همه افراد كما بيش دچار اين بيماري مي باشند. در سن 40 سالگي تقريبا همه افراد جامعه تغييرات آرتروز را در مفاصل خود دارند ولي بيشتر آنها علامت خاصي احساس نمي كنند و تعداد نسبتا كمي دچار علائم آرتروز هستند. تقريبا همه جانوران از جمله ماهيها، دوزيستان، خزندگان (دايناسورها) و پستانداران آرتروز مي گيرند.

آرتروز چند نوع است؟
علائم آرتروز چگونه است؟
آرتروز را چگونه تشخيص مي دهند؟
آيا آرتروز درمان پذير است؟
چند نكته


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم تیر 1387ساعت 2:58  توسط رضا عباسی  | 

سلام دوستان:

                    این دفعه سعی کردم بطور خیلی خلاصه حمله قلبی و علائم آن را بنویسم امیدوارم این مطلب مفید باشه ولی هیچ وقت به دردتون نخوره!!  

علائم:

·         درد فشارنده مداوم در وسط  قفسه سینه که به فک و یک یا هر دو بازو کشیده می شود.

·         تنگی نفس

·         غش کردن ناگهانی و یا سرگیجه

·         کبودی لبها و پوست

·         نبض تند و ضعیف و نامنظم

·         تعریق شدید

·         نفس نفس زدن

توجه:

ü       بدلیل اینکه شایعترین علت حمله قلبی انسداد ناگهانی عروق است پس درصورت     

       هوشیاری بیمار یک قرص آسپرین 300 میلی گرمی برای رفع لخته خون به بیمار کمک

       خواهد کرد.                                                                                                

ü       مصدوم را آرام نگهدارید و به او بگویید در حالت نیمه نشسته قرار بگیرد و زانوهای خود را خم  کرده و پشت سر و شانه های او بالش قرار دهید.

ü   ü    115 رو فراموش نکرده و اگر خدای نکرده هر کاری که شما انجام دادید جواب نداد و فرد به     

         سکته قلبی دچار شد و نبض و تنفس بیمار مختل شد به ماساژ قلبی و تنفس مصنوعی

روی آورید

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم تیر 1387ساعت 2:54  توسط رضا عباسی  | 

بیماری است که به علت از دست رفتن قدرت ارتجاعی کیسه های هوایی ریه ها و عدم توانایی آنها در اتساع ایجاد می شود.

این بیماران گاهی به علت تنگی نفس قادر به دراز کشیدن نمی باشند و نیمه نشسته می خوابند.

 

علائم:سرفه،تنگی نفس،کاهش وزن،خس خس سینه،کبودی لبها،عفونت گاه به گاه ریه و به شکل بشکه شدن ریه

 

علل:استعمال دخانیات،کمبود آنزیم پروتئاز(اختلال ارثی) آلودگی هوا(از فعالیت شدید دراین هوا صرف نظر کنید)

 

تشخیص:از عکس ساده رادیوگرافی استفاده می شود که از تغییرات مجاری هوایی به وجود این بیماری  پی می بریم.

 

درمان:داروهای نئوفیلین و پردنیزولون و آنتی بیوتیک ها و خلط آورها در درمان موثر هستند.(البته با دستور پزشک!)

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم تیر 1387ساعت 2:51  توسط رضا عباسی  | 

 
l>